اگر تصمیم دارید کلید پریزهای برق جدید در خانه تان نصب کنید، پیش از هر چیز باید یک برقکار خوب پیدا کنید. هزینه نصب کلید برق تقریبا ارزان است. اما مهم است که با یک برقکار با مجوز و مطمئن که از مجموعه قوانین محلی آگاه است، کار کنید.

برقکار معتبر تضمین می کند که همه چیز بر طبق قوانین است، بنابراین خانه شما در بازرسی مشکلی نخواهد داشت. همچنین خیالتان راحت خواهد بود که خانوادتان در امنیت است. اگرچه نصب کلید برق ساده است  و هزینه کردن برای آن غیر ضروری به نظر می رسد، اما حتی ابتدایی ترین کارهای برقی می توانند خطرناک باشند و معمولا بهتر است که تنها از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

از آنجاییکه هزینه نصب کلید برق تا حد زیادی بستگی به برقکار دارد، تخمین هزینه پروژه  مشکل است. در اینجا به چند عامل اولیه در تعیین هزینه نصب کلید برق، اشاره می کنیم.

 

جمع بندی کردن کار

بیشتر برقکار ها ساعتی کار می کنند، پس بهتر است که همه کارهای برقی که نیاز دارید را جمع بندی کنید. مثلا اگر می خواهید تمام کلیدهای برق را به نوع دیمر یا تزئینی تغییر دهید، بهتر است همه را باهم انجام دهید.

 

انواع کلید

هزینه نصب یک کلید تبدیل با یک کلید معمولی متفاوت است. کلیدهای سه راهه و دیمر نیز انواع دیگر هستند. هرچه کلیدی که انتخاب می کنید پیچیده تر باشد، هزینه نصب آن نیز بیشتر خواهد بود خصوصا اگر نصبش زمان بیشتری نیز ببرد.

 

کلید تبدیل

کلیدهای تبدیل کمی پیچیده تر هستند و هزینه نصب آن نیز این مطلب را تایید می کند. اگر صفحه کلید اصلی شما در گاراژ است، نصب سیستم تبدیل برق برای برقکارتان آسان است. اگر صفحه کلیدتان در زیرزمین است، یا باید یک سیم از پنجره زیرزمین بکشید و یا یک جعبه ی ورودی برق بیرون خانه نزدیک صفحه کلید برق نصب کنید، هزینه ها افزایش می یابد. به طور معمول نصب یک کلید تبدیل چند ساعت زمان می برد و هزینه آن بر اساس نرخ برقکارتعیین می شود.

روی هم رفته هزینه نصب یک کلید برق تماما به برقکار بستگی دارد. اطمینان حاصل کنید که یک برقکار با جواز انتخاب می کنید، تحقیق کنید و حداقل با سه حرفه ای صحبت کنید تا یکی را انتخاب کنید. وقتی یک برقکار خوب پیدا کردید با انجام دادن تمام کارهای برقی در یک زمان می توانید در طولانی مدت صرفه جویی کنید. شاید الان وقت آن رسیده که آن دیمرهایی که چشمتان گرفته بود را نصب کنید. همه این کارها با قیمت به صرفه تر از آن چیزی که فکر می کنید می تواند انجام شود. اگر مایل بودید از فن فیکس کمک بگیرید تا برقکاران حرفه ای و دارای مجوز را به شما معرفی کند. در اینصورت، کار انجام شده شامل گارانتی فن فیکس هم می شود.