آیا کمد شما به کمی "به به " نسبت به "اه اه" بیشتر نیاز دارد؟ اگر اینطور است، از فهرست زیر استفاده کنید تا ابزار ساماندهی ای که کمدتان بسیار به آن نیاز دارد را تامین کنید.

 

لباس: می ماند یا می رود

از اول شروع می کنیم: اگر چیزی را در طول یک سال و یا بیشتر نپوشیده اید، بیندازیدش دور ( و یا بهتر است آن را به خیریه ببخشید). اگر لباسی را دوست دارید اما تنها چند دفعه در طول سال پیش می آید که آنرا بپوشید (مانند برخی لباسهای کار یا رسمی)، آن را انبار کنید. همانطور که در کمدتان به پیش می روید لباسها را به دو گروه بله و خیر تقسیم کنید. برای برخی لباسها ممکن است سخت به نظر برسد اما نهایتا از انجامش خوشحال خواهید شد.

هنگامیکه کمدتان را تمیز کردید، جا دادن گزینه های زیر را درنظر بگیرید:

·       سبد لباس: سبدهای بزرگ برای منظم نگه داشتن لباسهای کثیف و دور کردن آنها از روی زمین، عالی هستند. سبدها وقت شما را در روز لباس شویی ذخیره می کنند و باعث می شوند اتاقتان مرتب و آراسته به نظر برسد.

·       سبد 8 یا 12 اینچی: سبدها می توانند به عنوان جای مجله ها، پارچه ها و رومیزیهای اضافه و هر چیز دیگری که ممکن است جایی نداشته باشد، به کار آیند. اگر به "اشیاء" علاقه دارید، سبدها به شما کمک می کنند که از درهم ریختگی جلوگیری کنید.

·       جداکننده قفسه: تیشرتها بسیار نامنظم می شوند. برای جلوگیری از بهم ریختگی، از جداکننده قفسه در کمدتان استفاده کنید.

·       آویز لباس: آویزان کردن وسیله ها کمک می کند قفسه های شما از آشفتگی و شلوغی در امان بمانند و فضای زمینی بیشتری داشته باشید. وقتی که کمی فضا ایجاد کردید، به دنبال آویزهای بیشتر باشید.

·       میله لباس متحرک: میله لباس متحرک به شما اجازه می دهد دسترسی به میله لباس بیشتری داشته باشید و فضای قفسه بیشتری را ذخیره کنید.

 

کفش: قانون یک-سال را بکار بگیرید

 

خداحافظی سخت است اما اگر کفشی را در طول سال گذشته نپوشیده اید (و یا حتی سعی نکرده اید که بپوشید)، باید بروند. البته این قانون شامل کفش هایی که بخشی از یک مجموعه لباس رسمی و یا بسیار خاص هستند، نمی شود.

پس از اینکه کمی فضای کفش خالی کرده اید، به یک جاکفشی فکر کنید:

جاکفشی: جاکفشی ها در طرح های مختلفی موجود هستند: دردار، ایستاده، مورب، ثابت و .... فارغ از طرحی که انتخاب می کنید (از اینکه چند طرح را امتحان کنید نترسید)، جاکفشی به شما کمک می کند کفشهایتان را مرتب نگه دارید و از توده شدن آنها در کف کمد جلوگیری کنید.

 

جواهرات: باهم نگه دارید

از آنجاییکه جواهرات نسبت به وسائل دیگر فضای کمتری را اشغال می کنند، نیازی نیست که از دستشان خلاص شوید. اما مهم است که حساب تکه های مورد علاقه تان را داشته باشید.

اینجا چند نکته هست که به شما کمک می کند تا جواهراتی را که به دنبالشان هستید پیدا کنید و بقیه را در جای خودشان قرار دهید.

·       جعبه جواهرات: داشتن یک جعبه جواهرات اضافه هیچ وقت چیز بدی نیست. یک یا دو جعبه اضافه برای جواهراتی که کمتر استفاده می کنید در قفسه ها داشته باشید.

·       آویز دیواری: یک آویز جواهرات دیواری گردنبندهای شما را منظم نگه می دارد و مانع گره خوردن آنها می شود. همچنین آویزهای دیواری می توانند بیشتر باشند تا به عنوان آویز کلاه و یا چیزهای دیگر مانند شال و هدبند استفاده شوند.

·       اگر در کمدتان گنجه کشودار دارید، از جعبه های مخصوص کشو استفاده کنید تا جواهرات گرانقیمت و یا جواهراتی که به راحتی گم می شوند را امن نگه دارید.